Läti maitseelamused läbi lillede

26-27.08.2023
Kaks päeva lõunanaabrite juures aitavad meil tutvuda Läti väiketootjate tegemistega, pakuvad maitseelamusi nii meelele kui keelele. Arendavad silmaringi ja viivad jalutama nii lilleaedadesse kui ajaloolisesse Cecise vanalinna.

1 päev
Väljasõit Sõmerult 6:45, Rakverest 7:00, Kadrinast 7:15, Jõgevalt 8:15. Võtame sõidusuuna Valga poole, teeme jalasirutuse peatuse kohvi haaramiseks Rõngu pagariäris ja sõidame edasi Valmiera lähistele. Külastame Vinkalni toidutalu, kus pererahvas tegeleb elamustoitlustusega ja on inspiratsiooni selleks saanud Itaaliast.
Arutleme eestlaste-lätlaste toidutraditsioonide üle, sööme suppi ja kaeme kuidas meie silme all rullub lahti pitsataigen, mille hetk hiljem juba suhu pistame. Järgmiseks üritame Brenguli labürindis leida väljapääsu puuskulptuure silmates. Raunas tutvume ühe väiketootja pasta- ja juustuvalmistamisega, mekime kuis maitseb. Külastame eraaeda, kus augustiks on õide puhkenud suur hulk hortensiaid. Sõidame Cesisesse, kus meid oodatakse väikeses Wendeni õllepruulikojas. Räägitakse sünniloost ja tehakse tehasetuur, mekime laager tüüpi õlut. Majutumine hotelli Cesis, kahestesse tubadesse. Jalutuskäik vanalinnas, vaba aeg õhtustamiseks .

2 päev
Hommikusöök hotellis. Alustame päeva kohe maitsekalt ja sõidame külla küüslaugutootja Inesele, kes räägib kasvatamisest ja oma põnevate toodetega meie maitsemeeli ergutab. Jätkame ringkäiku napsitootja Guntise juures, kes juba aastaid igapäevaselt kangema kraadiga naturaalseid jooke valmistab, ikka jälle degusteerime. Lõunasöök. Kanepitalu külastus, kuidas – mida ja milleks kasulik, kuuleme juba kohapeal. Lilleilu pakub
vahelduseks (võimalusel, sõltub kuidas õitsevad) gladioolide kollektsioonäär Modris Paegle. Viimaseks põikame sisse Koni vesiveskisse, mis on üks esimesi mehhaniseeritud tootmisettevõtteid maapiirkonnas ja kus tänagi töötavad villamasinad. Villast aga valmistatakse uhkeid käsitöö villatekke. Kohvipaus kohaliku veskiemanda poolt pakutavate maitsetega. Tagasi koju jõuame 21 paiku.

Reisi maksumus: 215€
Hind sisaldab kõiki programmiga kaasnevaid külastustasusid, majutust koos hommikusöögiga, kahte lõunasööki, veski kohvipausi, degusteerimisi ja reisikorraldust vahva seltskonna ning tegusa meeskonnaga.


Registreeri reisile
Nimi
Nimi
Eesnimi
Perekonnanimi
Lisatasu eest soovin